Strona główna » System wentylacji

SYSTEM WENTYLACJI LUNOR

Systemy wentylacyjne LUNOR zapewniają ochronę przed zanieczyszczeniami jądrowymi biologicznymi i chemicznymi NBC. System wentylacji serii VA – 40/75/150 zamontowany w pomieszczeniu chroni ludzi i wyposażenie został opracowany do ochrony przed falą uderzeniową, pyłem i odłamkami, zanieczyszczonym powietrzem chemicznie, biologicznie oraz radioaktywnie.

System wentylacji dostarcza do schronu czyste powietrze i zapewnia nadciśnienie 50-250Pa. Zestaw składa się z wentylatora (VA, centrala wentylacyjna), który zasysa powietrze zewnętrzne przez zawór przeciwwybuchowy z filtrem wstępnym (ESV-VF). W przypadku zanieczyszczonego powietrza należy przyłączyć filtr NBC za pomocą węża karbowanego między wentylatorem a przepływem powietrza. Wymaganą ilość powietrza reguluje się na przepływomierzu, a zawory regulują bezpieczny nawiew i wywiew powietrza ze schronu.

Mając w planie budowę schronu lub pomieszczenia, które ma dać schronienie na czas występowania niebezpieczeństwa, należy wziąć pod uwagę, na jak dużą ilość osób ma być to pomieszczenie. Każda osoba przebywająca w takim pomieszczeniu poprzez oddychanie przyspiesza zużycie czystego powietrza wytworzonego przez urządzenie do filtrowania powietrza z zewnątrz. Dlatego bardzo ważnym jest dobrać odpowiednio wydajne urządzenie do naszych potrzeb.
Oto tabela która pomoże dobrać odpowiednią wielkość wentylacji.

Systemy wentylacji do schronów — najlepsza jakość

Wiele osób może zadawać sobie pytanie, dlaczego warto sięgnąć po systemy wentylacji od schronów znajdujące się w naszej ofercie. Przede wszystkim, jako doświadczona firma gwarantujemy, że proponowane przez nas produkty zostały stworzone przy użyciu najlepszej jakości materiałów. Dzięki temu system wentylacji do bunkrów będzie skutecznie pełnił swoje zadanie nawet w najtrudniejszych warunkach. Co równie ważne, niezwykle czułe filtry usuną wszelkie toksyny znajdujące się w powietrzu.

Systemy wentylacji do bunkrów — dlaczego my?

Oferowane przez nas systemy wentylacji LUNOR cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem klientów. Wpływa na to przede wszystkim najwyższa jakość produktów, którą potwierdzają przede wszystkim liczne opinie zadowolonych użytkowników.

Kupujący głównie zwracają uwagę na dokładną filtrację powietrza oraz dużą wydajność systemu wentylacji do schronów. Ponadto na uwagę zasługuje również niezwykle korzystna i bardzo konkurencyjna cena.

TYP Powierzchnia powierzchni według szwajcarskich standardów

  • 1m2 powierzchni
  • 2,5m3 objętości schronu na osobę
Wydajność systemu
obieg zamknięty / obieg otwarty
Poziom bezpieczeństwa
Ciśnienie powietrza (dostępne wyższe poziomy ochrony)
VA-40

Do 15m2

40 / 80 m3 /h

3 bar
VA-75

Do 25m2

75 / 150 m3 /h

3 bar
VA-150

Do 50m2

150 / 300 m3 /h

3 bar
VA-300 Większe schrony

300 / 600 m3 /h

3 bar
Systemy Wentylacji 1 1024x416
Przykładowo pokazane zasobniki do systemu GF-45/75/1500/300/600

Jaki system NBC potrzebujesz .
  • Maksymalnie dla 13 miejsc - VA-40
  • Od 14 do 25 miejsc. - VA-75
  • Od 26 do 50 miejsc - VA-150
  • Od 201 do 800 miejsc - VA-300
W większych schronach system może być podłączony równolegle.
Systemy Wentylacji 8

Zawory przeciwwybuchowe i nadciśnieniowe, przeciwwybuchowe służą do szczelnego zamykania wlotów i wylotów powietrza w schronach NBC, centrach dowodzenia, kwaterach głównych itp. Zawory przeciwwybuchowe są często stosowane w innych obiektach narażonych, gdzie wymagana jest zwiększona ochrona (np. elektrownie, centra dowodzenia itp.)

Zawory przeciwwybuchowe z filtrem wstępnym.

Zawory z zabezpieczeniem przeciwwybuchowym zabezpieczają otwory nawiewne i wywiewne w schronach przed nagłymi podmuchami powietrza o ciśnieniu do 1 bar. Na wlocie powietrza należy zastosować zawory przeciwwybuchowe z filtrami wstępnymi (ESV-VF) o odpowiedniej wielkości (w zależności od ilości zastosowanego powietrza).

Systemy Wentylacji 9
  • ESV-VF 40: dla objętości powietrza 40m3/h*
  • ESV-VF 75-150: dla objętości powietrza 75-150m3/h *

* Tryb filtra (w trybie świeżego powietrza objętość powietrza podwaja się)
Systemy Wentylacji 10

Zawory chronią ludzi i sprzęt przed nagłymi falami ciśnienia i wynikającym z nich zasysania powstałym w wyniku wybuchów jądrowych i konwencjonalnych.