Strona główna » Schron

SCHRONY

Systemy wentylacyjne LUNOR zapewniają ochronę przed zanieczyszczeniami jądrowymi biologicznymi i chemicznymi NBC. System wentylacji serii VA – 40/75/150 zamontowany w pomieszczeniu chroni ludzi i wyposażenie został opracowany do ochrony przed falą uderzeniową, pyłem i odłamkami, zanieczyszczonym powietrzem chemicznie, biologicznie oraz radioaktywnie. System wentylacji dostarcza do schronu czyste powietrze i zapewnia nadciśnienie 50-250Pa. Zestaw składa się z wentylatora (VA, centrala wentylacyjna), który zasysa powietrze zewnętrzne przez zawór przeciwwybuchowy z filtrem wstępnym (ESV-VF). W przypadku zanieczyszczonego powietrza należy przyłączyć filtr NBC za pomocą węża karbowanego między wentylatorem a przepływem powietrza. Wymaganą ilość powietrza reguluje się na przepływomierzu, a zawory regulują bezpieczny nawiew i wywiew powietrza ze schronu.

Zawory przeciwwybuchowe i nadciśnieniowe, przeciwwybuchowe służą do szczelnego zamykania wlotów i wylotów powietrza w schronach NBC, centrach dowodzenia, kwaterach głównych itp. Zawory przeciwwybuchowe są często stosowane w innych obiektach narażonych, gdzie wymagana jest zwiększona ochrona (np. elektrownie, centra dowodzenia itp.) Zawory przeciwwybuchowe z filtrem wstępnym. Zawory z zabezpieczeniem przeciwwybuchowym zabezpieczają otwory nawiewne i wywiewne w schronach przed nagłymi podmuchami powietrza o ciśnieniu do 1 bar. Na wlocie powietrza należy zastosować zawory przeciwwybuchowe z filtrami wstępnymi (ESV-VF) o odpowiedniej wielkości (w zależności od ilości zastosowanego powietrza). Zawory chronią ludzi i sprzęt przed nagłymi falami ciśnienia i wynikającym z nich zasysania powstałym w wyniku wybuchów jądrowych i konwencjonalnych. W większych schronach system może być podłączony szeregowo.

Schrony – dlaczego warto się zdecydować?

Budowa schronu wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim to inwestycja wpływająca na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa zarówno własnego, jak i całej rodziny. Przydomowe schrony pozwalają ukryć się w razie wystąpienia nieprzewidzianych, nadzwyczajnych sytuacji na danym obszarze kraju, a także są doskonałym zabezpieczeniem w przypadku nadejścia wszelkiego rodzaju kataklizmów oraz innych zdarzeń.

Schrony przydomowe – dlaczego my?

Jesteśmy specjalistami posiadającymi bogatą wiedzę i umiejętności, dlatego doskonale wiemy, jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej. Do swojej pracy podchodzimy z maksymalnym skupieniem oraz dokładnością, ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak odpowiedzialne stoi przed nami zadanie.

Schron – co warto mieć na uwadze?

Budowa schronu przydomowego powinna spełniać określone warunki. Niezwykle istotne jest, by na działce znajdowała się właściwa ilość miejsca. Dzięki temu budowla zachowa właściwą odległość od płotu oraz granic infrastruktury podziemnej.

Dokładamy wszelkich starań, by cały proces przebiegał w możliwie jak najszybszym tempie. Równocześnie jednak zależy nam również na doprecyzowaniu każdego szczegółu, co jest niezwykle istotne w tego typu przedsięwzięciach. Dysponujemy wysokogatunkowym sprzętem, umożliwiającym nam sprawną realizację projektu, a bogata wiedza i szeroki zakres umiejętności stanowią gwarancję sukcesu.

W razie wystąpienia dodatkowych pytań można się z nami skontaktować, abyśmy mogli udzielić na nie przydatnych odpowiedzi.

Schron w piwnicy
Schron w piwnicy
Schron w piwnicy
Schron w piwnicy
Schron w piwnicy
Schron w piwnicy
Budowa schronu w piwnicy
Schron w piwnicy
schron-8
schron-7
schron-6
schron-5
schron-4
schron-3
schron-2
IMG-20220309-WA0041
previous arrow
next arrow
schron-8
schron-7
schron-6
schron-5
schron-4
schron-3
schron-2
IMG-20220309-WA0041
previous arrow
next arrow