Budowa schronu przydomowego - etapy

schron przydomowy, bunkry

Budowa schronu przydomowego spotyka się z coraz większym zainteresowaniem ze strony szeregu osób. Jednak w wyniku potrzeby zastosowania odpowiednich konstrukcji i materiałów – warto, abyśmy zlecili ją specjalistom. Dzięki temu zyskamy pewność, że cały proces zostanie przeprowadzony w przemyślany sposób, a także z zasadami obowiązującymi w branży budowlanej. Co warto wiedzieć na temat budowy domowego schronu?

Budowa schronu pod domem – dlaczego warto się zdecydować?

Budowa przydomowego schronu jest kosztownym, jednam opłacalnym przedsięwzięciem wiążącym się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim to idealne rozwiązanie, dzięki któremu możemy zapewnić sobie oraz swojej rodzinie większe bezpieczeństwo. Przydomowe schrony cieszą się dużą popularnością, co jest wynikiem zalet związanych z ich budową. Jest on inwestycją w bezpieczeństwo wyróżniającą się niezwykłą dyskrecją oraz skutecznością. Doskonale sprawdzi się w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych, zapewniając solidną ochronę dla przebywających w nim osób.

Niezaprzeczalnym atutem budowy przydomowego schronu jest możliwość dowolnego rozplanowania działki, która znajduje się ponad budowlą. Jego dyskretna konstrukcja jest niezwykle trudna do odkrycia, co jest dodatkową ochroną przed intruzami.

Jak głęboko musi być schron?

Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że schrony przydomowe zazwyczaj powinny być całkowicie zagłębione w ziemię w taki sposób, by górny poziom płyty stropowej znajdował się poniżej poziomu terenu. Według nowych przepisów obowiązujących nas od tego roku budowa schronu do 35 m2 będzie zwolniona z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę.

Według projektu przydomowy schron jest budowlą ochronną, której zamknięta oraz hermetyczna konstrukcja przeznaczona jest do skutecznej ochrony domowników budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Wśród propozycji, na jakie możemy się zdecydować, są schrony na głębokość 3 m, 6 m długości wewnętrznej oraz 2,6 m szerokości.

Co zabrać do przydomowego schronu?

Budowa przydomowego schronu wiąże się z szeregiem aspektów, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Decydując się na inwestycję warto, abyśmy wiedzieli, co zabrać ze sobą do budowli. W pierwszej kolejności musimy pamiętać o żywności oraz wodzie, które są podstawą naszego przetrwania w razie konieczności spędzenia dłuższego czasu w budowli. Co więcej, powinniśmy również zaopatrzyć nasz schron w odzież oraz pościel, a także leki. Wśród medykamentów, o jakie warto, abyśmy zadbali, są antybiotyki, środki przeciwzapalne oraz odkażające, a także preparaty, które przyjmujemy na co dzień.

Nie zapominajmy również o pożywieniu dla zwierząt oraz przeznaczonych do ich pielęgnacji i funkcjonowania akcesoriów.

Komu powierzyć budowę schronu domowego?

Budowę przydomowego schronu należy powierzyć profesjonalistom, którzy doskonale znają się na swojej pracy i mają rzetelną wiedzę na temat wykonywania tego typu budowli. W naszej firmie zatrudniamy specjalistów, dysponujących wiedzą oraz umiejętnościami potrzebnymi do efektywnej i starannej realizacji zlecenia. W naszych działaniach wykorzystujemy wysokiej jakości materiały oraz profesjonalny sprzęt, by wszelkie prace przebiegały w sprawny sposób.

Zależy nam na satysfakcji naszych klientów, dlatego w naszych budowlach wykorzystujemy systemy wentylacji LUNOR, które zapewniają doskonałą ochronę zarówno przed zanieczyszczeniami biologicznymi, jądrowymi, jak i chemicznymi. Dzięki temu oferowane przez nas usługi wyróżniają się solidnymi konstrukcjami, wytrzymałością i nadzwyczajną odpornością w najtrudniejszych warunkach.

Jak powinien być wyposażony schron?

Głównym zadaniem schronu jest zapewnienie nam ochrony przed działaniem wszelkiego rodzaju broni. W związku z tym powinien być odpowiednim zabezpieczeniem przed ogniem, falą uderzeniową, skażeniem biologicznym czy chemicznym. Oprócz zlokalizowanej pod ziemią budowy, budowla powinna zostać wyposażona w taki sposób, aby umożliwić nam przeżycie w ich wnętrzu podczas spędzonego tam czasu.

Ze względu na to powinniśmy pamiętać, iż muszą się w nich znajdować zbiorniki na wodę, a także pożywienie o długim terminie przydatności do spożycia. Ponadto komory schronu powinny zostać wyposażone w ławki bądź prycze, ale również właściwie oddzielone pomieszczenia klozetowe. Co więcej, warto, abyśmy ustalili z fachowcami możliwość korzystania z awaryjnych źródeł prądu.

Niezwykle istotnym aspektem jest odpowiednia wentylacja, ograniczająca przedostawanie się do środka wszelkich zanieczyszczeń, mających negatywny wpływ na nasze zdrowie, a nawet zagrażających naszemu życiu.