Rodzaje bunkrów, jakie wybrać?

rodzaje bunkrów

Coraz więcej osób decyduje się na budowę przydomowego bunkra, pragnąc zapewnić sobie bezpieczne miejsce w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń. To dość kosztowne rozwiązanie, jednak wiążące się z szeregiem korzyści. Wiele zainteresowanych osób zastanawia się nad pytaniem, ile osób zmieści się do bunkra? W poniższym artykule udzielimy odpowiedzi na tak ważne zagadnienie, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ile osób mieści się w schronie?

Bunkier jest metalowym pomieszczeniem służącym do naszej ochrony. Budujemy go poniżej poziomu powierzchni ziemi, a od jego wielkości i złożoności uzależniona jest liczba osób, które się do niego zmieszczą. Jeśli zależy nam na bunkrze skonstruowanym jedynie dla naszej rodziny, możemy zdecydować się na standardową opcję, mieszczącą od 2 do 4 osób lub wersję przewidzianą na 4-8 osób. Natomiast w przypadku, w którym chcemy zadbać o miejsce dla większej liczby osób, powinniśmy rozważyć budowę bunkra 2- lub 5-modułowego, mieszczącego nawet do 50 osób.

Komu zlecić budowę bunkra?

Decydując się na budowę bunkra, warto powierzyć go w ręce profesjonalistów. Naszą firmę tworzy zespół doświadczonych osób posiadających rzetelną wiedzę oraz umiejętności, pozwalające na budowę wysokiej jakości schronów. Nasza oferta skierowana jest nie tylko do klientów indywidualnych, ale również architektów i projektantów domów. Dokładamy wszelkich starań, by spełnić oczekiwania najbardziej wymagających osób, dlatego w swojej pracy wykorzystujemy nowoczesne, solidne materiały oraz narzędzia.

Dlaczego warto zdecydować się na budowę przydomowego bunkra?

Budowa przydomowego bunkra wiąże się z szeregiem pozytywów. Przede wszystkim stanowi on skuteczną ochronę zarówno naszego życia, jak i zdrowia, co jest szczególnie ważne w przypadku wystąpienia ewentualnych ataków terrorystycznych, katastrof naturalnych lub konfliktów zbrojnych. Co więcej, w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek ataku, bunkier może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia poważnych obrażeń.

Bunkier stanowi również skuteczną ochronę przed działaniem niekorzystnych warunków pogodowych. Ponadto możemy wykorzystać go jako pomieszczenie do przechowywania cennych przedmiotów, a także dokumentów. Budowla przyda się również do umieszczenia w niej niektórych produktów spożywczych, co dodatkowo zwiększa jej funkcjonalność.

Przed czym mogą ochronić nas przydomowe bunkry?

Budowane przy domu bunkry stanowią skuteczną ochronę przed szeregiem zagrożeń. Są one doskonałym wyborem zabezpieczającym nas oraz naszą rodzinę w razie wystąpienia ataków lotniczych, artyleryjskich czy rakietowych. Bunkry chronią nas również przed ostrzałem z broni palnej czy eksplozjami, a nawet przed chorobami zakaźnymi.

Musimy jednak mieć na uwadze, iż posiadanie bunkra wiąże się również z kosztami, które musimy ponieść na jego budowę oraz utrzymanie.

Ile osób zmieści się do bunkra? Podsumowanie

Decydując się na budowę przydomowego bunkra, w pierwszej kolejności musimy zastanowić się nad co najmniej dwoma kwestiami. Przede wszystkim powinniśmy przemyśleć, do jakich celów chcemy go wykorzystywać i ile czasu planujemy w nim spędzić. To niezwykle ważne informacje, dzięki którym będziemy mogli ustalić, jakiej wielkości bunkra będziemy potrzebować. W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na niewielką wersję, mieszczącą od 2 do 4 osób lub większą, w której będzie mogło przebywać nawet 50 osób. To doskonałe rozwiązanie, zapewniające nam skuteczną ochronę przed wieloma zagrożeniami.